Answeo to nowoczesny panel CAWI, idealny dla każdego kto chce prowadzić własne badania ankietowe. Dzięki licznym funkcjonalnościom i udogodnieniom stworzonym specjalnie z myślą o potrzebach różnych badaczy, stanowi on atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich – od dużych firm badawczych aż po pojedynczych pracowników naukowych oraz studentów. Dzięki opcji wymiany ankiet (o której będziecie mogli przeczytać więcej w naszym następnym artykule), badania może prowadzić każdy – niezależnie od budżetu!

Dlaczego warto u nas zrealizować badania?

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, prostej integracji oraz przydatnym funkcjonalnościom, prowadzenie badań u nas to czysta przyjemność. W Answeo możesz dodać ankietę stworzoną w dowolnym serwisie – wystarczy tylko dodać link i określić tytuł pod jakim będzie wyświetlana respondentom. Dodatkowo możesz również:

  • Stworzyć podział na grupy badawcze. Wystarczy, że dodasz kilka linków do różnych wersji tej samej ankiety w ramach jednego badania a my przydzielimy respondentów do losowo wybranych wersji ankiety
  • Określić cechy demograficzne respondentów. Możesz ustalić płeć, wiek, język, oraz kraj zamieszkania respondentów a my damy Ci znać ilu respondentów w naszym serwisie spełnia kryteria Twojej ankiety.
  • Dodać pytania kwalifikujące. Jeśli chcesz jeszcze dokładniej dobrać respondentów, możesz również dodać do swojej ankiety pytania kwalifikujące typu screen-out i wskazać które odpowiedzi kwalifikują bądź dyskwalifikują respondentów z udziału w Twojej ankiecie. Pytania te będą wyświetlane potencjalnym respondentom przed przystąpieniem do ankiety i zapewnią, że zbierzesz odpowiedzi jedynie od tych osób, do których skierowana jest Twoja ankieta.
  • Stały rozwój Answeo. Staramy się być obecni w kolejnych krajach abyś mógł realizować swoje badania bez ograniczeń!
  • Minimum formalności. Aby zrealizować badanie wystarczy, że dokonasz płatności online oraz wstawisz link do swojej ankiety – my oraz nasi respondenci zadbamy o resztę.

Nasi respondenci 

Choć nasz serwis dopiero wystartował, dzięki prężnej reklamie nasz panel liczy już ponad 10,000 respondentów – i z dnia na dzień rośnie! Skąd biorą się nasi respondenci? Answeo rekrutuje swoich panelistów za pomocą różnych kanałów – główne z nich to:

  • Reklama wśród respondentów w serwisach do realizacji badań ankietowych (np. ProfiTest.pl)
  • Reklama w wyszukiwarkach i serwisach społecznościowych
  • Marketing szeptany w mediach społecznościowych
  • Publikacja artykułów o Answeo
  • Program afiliacyjny zachęcający panelistów do zaproszenia znajomych

Ile zapłacimy za badanie?

W Answeo każdy badacz samodzielnie decyduje ile chce zapłacić za pojedynczą odpowiedź oraz jak szeroko zakrojone ma być jego badanie (co decyduje o jego całkowitym koszcie). Ustalając stawkę za odpowiedź należy mieć na uwadze to, że serwis Answeo działa na zasadach wolnego rynku – respondentom w pierwszej kolejności wyświetlają się najbardziej opłacalne ankiety. Co więcej, jeśli chcemy mieć pewność, że oferowana przez nas stawka będzie wystarczająco atrakcyjna musimy również mieć na uwadze dodatkowe czynniki, takie jak średni czas jaki respondent będzie musiał poświęcić na wypełnienie naszej ankiety oraz poziom płac w kraju respondenta. 

Do całkowitego kosztu badania zostaje doliczana prowizja pobierana przez Answeo, która zawsze jest wyświetlana w momencie dodawania ankiety. Dzięki pełnej automatyzacji realizacji ankiet, nasz serwis oferuje konkurencyjnie niskie koszty prowadzenia badań. Aby dowiedzieć się więcej o naszych prowizjach zajrzyj do naszego FAQ.

Jak zacząć

Chcesz zacząć wydajniej realizować swoje badania? Odwiedź naszą stronę i przekonaj się jak łatwo zacząć przygodę z Answeo. Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu badań albo chcesz poznać wskazówki dotyczące prowadzenia ich w naszym serwisie, zajrzyj do naszego Poradnika badacza. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do naszego FAQ

Jeśli chcesz zawsze być na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiadywać się o najnowszych artykułach, wpisach na blogu, oraz funkcjonalnościach Answeo, śledź nas na Facebooku oraz Twitterze.

Do zobaczenia w Answeo!