Dodanie linku potwierdzającego to kluczowy etap w drodze do publikacji własnej ankiety w Answeo. Jak już pisaliśmy we wcześniejszych artykułach, link potwierdzający jest niezbędny respondentom wypełniającym Twój kwestionariusz, aby potwierdzić jego ukończenie i otrzymać wynagrodzenie. Publikacja ankiety w której nie dodaliśmy linku potwierdzającego (albo umieściliśmy go w niewłaściwym miejscu) może skończyć się zebraniem niekompletnych kwestionariuszy lub wstrzymaniem ankiety z powodu zgłoszeń respondentów mających problem z jego użyciem. Warto zatem upewnić się, w którym miejscu kończy się nasza ankieta oraz zadbać o to, by link potwierdzający był tam łatwo dostępny dla osób wypełniających nasz kwestionariusz.

Aby ułatwić zadanie badaczom w naszym serwisie, poniżej zebraliśmy kilka przykładów obrazujących jak prawidłowo umieścić link potwierdzający w dwóch popularnych platformach do tworzenia ankiet – Google Forms oraz ProfiTest. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże naszym użytkownikom prawidłowo umieszczać linki potwierdzające we własnych ankietach.


Link potwierdzający w Google Forms

Opis: Wejście w Ustawienia ankiety.

Aby dodać link potwierdzający do ankiety stworzonej w Google Forms należy spersonalizować wiadomość z potwierdzeniem. W tym celu wchodzimy w Ustawienia (ikona trybika w prawym górnym rogu ekranu).

Opis: Okno Ustawień ankiety.

W Ustawieniach, w zakładce Prezentacja mamy możliwość zmiany domyślnej wiadomości z potwierdzeniem. To tutaj wklejamy skopiowany wcześniej link potwierdzający do pola tekstowego. Aby zatwierdzić zmiany klikamy przycisk Zapisz. Tym sposobem mamy pewność, że respondent zobaczy link dopiero po pełnym ukończeniu naszego kwestionariusza.

Opis: Strona końcowa naszej ankiety w Google Forms wraz z linkiem potwierdzającym Answeo.


Link potwierdzający w ProfiTest

Opis: Wiadomość pożegnalna w ankiecie ProfiTest.

W ankietach stworzonych w ProfiTest link potwierdzający dodajemy w polu na wiadomość pożegnalną, które jest widoczne na samym dole ekranu, pod ostatnim pytaniem w naszej ankiecie.

Opis: Edycja wiadomości pożegnalnej.

Po kliknięciu w pole wiadomości pożegnalnej mamy możliwość dodania własnej wiadomości wraz z linkiem potwierdzającym wygenerowanym w Answeo. Zakończywszy edycję wiadomości pożegnalnej klikamy przycisk Zapisz aby zatwierdzić zmiany.

Opis: Strona końcowa naszej ankiety w ProfiTest wraz z linkiem potwierdzającym Answeo.


Dalsze wskazówki

Wszystkich użytkowników zainteresowanych prowadzeniem własnych badań ankietowych w naszym serwisie zapraszamy do przeczytania jednego z naszych poprzednich artykułów, który skupia się na tym temacie. Polecamy również zapoznanie się z naszym Poradnikiem Badacza, zawierającym cenne wskazówki dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w Answeo.

Jeśli chcesz zawsze być na bieżąco i w pierwszej kolejności dowiadywać się o najnowszych artykułach, wpisach na blogu, oraz funkcjonalnościach Answeo, śledź nas na Facebooku oraz Twitterze.

Do zobaczenia w Answeo!